fbpx

Metody makijażu permanentnego brwi.

​Jednym z najczęściej zadawanych pytań w moim gabinecie jest pytanie o różnice pomiędzy poszczególnymi metodami pigmentacji brwi.
Kwestia ta pojawia sie już podczas konsultacji. Kiedy próbuję ustalić, jaka metoda makijażu jest preferowana przez klientkę, najczęściej słyszę:
– Nie mam pojęcia, nie znam się na metodach makijażu
– Spośród metod makijażu permanentnego kojarzę tylko microblading, to ta metoda włoskowa, prawda?
– Z tego co wiem, to jest metoda włoskowa oraz brwi ombre, ale nie wiem, czym one się różnią.
– Nie orientuję się, zdaję się na panią
Oczywiście zawsze podczas konsultacji służę swoją ekspertyzą i pomagam klientkom dobrać metodę makijażu do ich oczekiwań, stylu życia, preferencji, rodzaju cery itd. Niemniej jednak chciałabym umieścić garść informacji dla osób, które chciałyby przygotować się do wizyty i dowiedzieć czegoś więcej na temat metod makijażu zanim pojawią się w gabinecie, jak również tych, które dopiero rozważają wykonanie brwi permanentnych i zastanawiają się, czy to coś dla nich.

Zasadniczo wyróżniamy trzy podstawowe metody makijażu permanentnego brwi: microblading, metoda ombre/pudrowa oraz włos z cieniowaniem czyli połączenie tych dwóch w jednej pigmentacji.

Microblading (metoda piórkowa)

​Microblading zwany jest również metodą włosa, ponieważ polega na stworzeniu iluzji naturalnych włosków w obszarze brwi.
Brwi permanentne wykonane tą metodą dają najbardziej naturalny efekt, który ja porównuję do efektu henny. Przy odpowiednio dobranym kolorze pigmentu oraz technice wykonania, stworzone przeze mnie ‘włoski’ są nie do odróżnienia od naturalnych włosów klientki.
Metoda microblading jest zalecana dla osób, którym zależy na dyskretnej pigmentacji służącej głównie zagęszczeniu i wyrównaniu brwi naturalnych oraz podkreśleniu ich koloru. Jeżeli twoje brwi uległy przerzedzeniu np. na skutek wieku, zmian hormonalnych czy uwarunkowań genetycznych lub jesteś zmęczona częstym powtarzaniem zabiegu henny, a nie chcesz efektu makijażu i lubisz naturalny wygląd, ta metoda jest właśnie dla ciebie.
Microblading jest również idealną metodą do pigmentacji męskiej.

Metoda ombre/pudrowa czyli tzw. brwi cieniowane

​Metoda pigmentacji brwi ombre to wypełnienie całego obszaru brwi wybranym kolorem dla uzyskania efektu makijażu. Technika ta polega na umiejętnym cieniowaniu koloru w celu uzyskania brwi ciemniejszych w ogonkach i stopniowo przechodzących w jaśniejsze u nasady, aby nadać im lekkości. Należy mieć na uwadze, iż jednolite, mocne wypełnienie kolorem tzw. efekt markera czy brwi tatuażowych jest błędem w sztuce.
Brwi pudrowe różnią się od brwi ombre stopniem nasycenia koloru . Są one nieco mocniejsze i mniej wycieniowane, aczkolwiek element gradacji koloru nadal wystepuje, tylko że wmniejszym stopniu.
Brwi permanentne ombre i pudrowe są polecane osobom, które wykonują makijaż brwi za pomocą kredek, pomad i pudru codziennie lub bardzo często, ewentualnie chciałyby taki makijaż mieć, ale nie radzą sobie z samodzielnym wykonaniem.
Brwi wykonane tą metodą są nie do odróżnienia od zwykłego makijażu, a kolor i stopnień ich intensywności dobieramy indywidualnie. Pamiętaj, że brwi ombre nie muszą byc ciemne, intensywne i ciężkie – na każdej skórze można wykonać subtelną i lekką jak puch pigmentację, a pełna gama kolorystyczna pigmentów pozwala mi na dopasowanie barwy pigmentacji do każdego typu urody, grupy etnicznej i preferencji.
Jeżeli chcesz zaoszczędzić codziennie rano trochę czasu i wyjść z domu z idealnymi brwiami, ta metoda jest stworzona dla ciebie.
Brwi ombre polecam również osobom z dużym deficytem włosków naturalnych, widoczną asymetrią, jak również klientkom uprawiającym sport i pływanie.

Włos z cieniowaniem czyli 2 w 1

​Technika zwana również brwiami hybrydowymi.
Jak sama nazwa wskazuje w tym przypadku łączymy obydwie metody, czyli microblading oraz ombre, ale cieniowanie występuje tu w mniejszym stopniu i służy jedynie dyskretnemu podkreśleniu włosków.
Włos z cieniowaniem polecam paniom, które mają zauważalny deficyt naturalnych włosków, ale marzą o naturalnym efekcie – sam microblading byłby tu niewystarczający, natomiast lekkie cieniowanie pozwala nam uzyskać zamierzony rezultat. Jest to również idealna technika dla osób, które chciałaby delikatnie podkreślić swoje brwi naturalne i nieco zbalansować ich asymetrię.
Brwi hybrydowe to także moja ulubiona metoda do całkowitej rekonstrukcji brwi, gdzie klientka nie posiada naturalnych włosków lub posiada je w postaci szczątkowej np. na skutek terapii nowotworowej, alopecji, uwarunkowań genetycznych etc.
Reasumując włos z cieniowaniem to nieco więcej, niż super naturalistyczny microblading, ale nadal bardzo dyskretna i nienachalna metoda pigmentacji.

​Mam nadzieję, że powyższy artykuł pomógł w zrozumieniu różnic pomiędzy poszczególnymi metodami pigmentacji brwi.
Pamiętaj, że makijaż permanentny brwi zawsze należy dobierać indywidualnie po wnikliwej analizie wszystkich czynników i nie powinien on być wykonywany szablonowo, ponieważ w tym wypadku nie ma metody, która sprawdzi się u wszystkich.
W przypadku dalszych pytań zapraszam do kontaktu i na konsultację w moim gabinecie w Warszawie na Śródmieściu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *